Obchody Roku Chopinowskiego

... muzyka była jednym realnym światem Chopina

Z okazji obchodów Roku Fryderyka Chopina w gimnazjum  29 września 2011r. odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy II a i II b zaprezentowali program słowno-muzyczny , poświęcony wybitnemu polskiemu kompozytorowi.

Nazwywano go Arielem i Kopernikiem fortepianu , a także Chopinetto .Bardzo wiele pisano o Chopinie zarówno w Polsce jak i na świecie. Kazimierz Wierzyński , znakomity poeta , emigrant ,w trakcie pisania monografii Życie Chopina i słuchania jego muzyki tworzył jednocześnie wiersze. I tak powstał zbiór Korzec maku , oddając słowem poetyckim tęsknotę za krajem ojczystym i pieknem przyrody.Podczas występu uczniów wysłuchaliśmy dużo pieknych słów o tym wybitnym Polaku . Na zakończenie uczennice : Natalia Otczyk , Aneta Marzec i  Małgorzata Ciosek wyrecytowały wiersz Fortepian Chopina - Cypriana Kamila Norwida.Uroczysty apel przygotowała nauczycielka języka polskiego Pani Renata Konarska.