Spotkanie z Mieczysławem Gilem

Ciekawa lekcja historii

7 czerwca 2011 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z działaczem " Solidarności " panem Mieczysławem Gilem. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klas trzecich i drugich. Na początku dowiedzieliśmy się o

jego doświadczeniach związanych z " Solidarnością" i obradami Okrągłego Stołu . Usłyszelismy jak zaczęła się jego przygoda z polityką , co działo się w jego życiu podczas stanu wojennego i jak przebiegały strajki pracowników w Nowej Hucie. Następnie przyszedł czas na rozwiązanie wszelkich wątpliwości związanych z tamtym okresem w dziejach Polski. Uczestnicy spotkania chętnie zadawali pytania , a pan Mieczysław Gil z wielką przyjemnością udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Najaktywniejszej osobie wręczył odznakę " Solidarności". Wszyscy z wielką przyjemnością słuchali opwieści i sosbistych przeżyć jakich doświadczył w latach młodości. Spotkanie było ciekawą lekcją historii , która na długo pozostanie w naszej pamięci .

Monika Kowalik

kl. III b