Konferencja

" Amerykańskie wybory 2012"

W dniu 17 października 2012r. w Liceum Ogólnokształcącym w Szczekocinach odbyła się XXII sesja naukowa pt. " Amerykańskie wybory", w której wzięły udział uczennice naszego gimnazjum: Monika Kasperczyk,Justyna Zdańska oraz Aleksandra Niechciał wraz z nauczycielem p.Pawłem Puto. Uroczyste otwarcie sesji nastąpiło o godzinie 11.20. Rozpoczął je mgr Zbigniew Bryła . Gościem tegorocznego spotkania był doktor nauk politycznych i dyplomata , konsul Newton Gaskill z Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie.Na początku uczennice LO w Szczekocinach przedstawiły prezentację multimedialną pt. " Współpraca ZS w Szczekocinach z Konsulatem Genralnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie w latach 2004-2012" , relacjonując działania podjęte przez szkołę i konsulat . Były to m.in. spotkania z konsulatem , wycieczki i udział uczniów w wielu konkursach , co zaowocowało wieloma sukcesami. Jeden z dawnych uczniów naszego gimnazjum , Michał Radwan zdobył III miejsce w jednym z konkursów. Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie konsula . Dr Newton Gaskill przedstawił ogólny zarys wyborów prezydenckich w Ameryce. Jak się okazuje , różnią się one nieco od polskich wyborów. Zainteresowani słuchacze chętnie włączyli się w dyskusję. Na zakończenie uczennice LO wSzczekocinach przedstawiły prezentację pt." Prezydenci USA ; historia ,ciekawostki , tajemnice " , co stanowiło podsumowanie tegorocznej sesji.