Zajęcia z języka niemieckiego

Doskonalimy język niemiecki

Za podstawowy cel zajęć języka niemieckiego przyjęto ćwiczenia skutecznego porozumiewania się w tym języku w mowie i w piśmie. Priorytetem są więc osiągnięcia dotyczące celów komunikacyjnych. Kształtowana jest również postawa zaciekawienia językiem , kulturą krajów niemieckojęzycznych i tolerancji. W celu osiągnięcia tych kompetencji pogłębiany jest zasób środków językowych i leksykalnych , fonetycznych , gramatycznych i ortograficznych. Doskonalone jest rozumienie wypowiedzi ustnych i pisemnych.Ukoronowaniem tych umiejętności jest uczestniczenie w prostej rozmowie z nauczycielem i uczestnikami zajęć na tematy związane ze szkołą , domem rodzinnym ( czasowniki wyrażające możliwość , powinność,pozwolenie ,zakaz) , środowiskiem ludzi młodych w kraju i rówieśników za granicą , zakupami i posiłkami , miejscami zamieszkania i orientacją w mieście , podróżowaniem , przebiegiem dnia i światem przyrody. Dzięki zajęciom  w ramach projektu" Szkoła wspiera - uczen wybiera" , uczestnicy mają możliwość poznania kultury i realiów życia : Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Priorytetem jest zrozumiały i adekwatny do sytuacji przekaz informacji . Nauka ma zaowocować w sferze dostrzegalnych korzyści i zadowolenia z nabytych umiejętności.