Czym powinien zajmować się samorząd szkolny ?

Debata

27 września 2013r. tuż przed wyborami do Samorządu Uczniowskiego odbyła się debta , podczas której nastąpiła prezentacja kandydatów .Wybory do SU są ważnym elementem życia szkoły. W ich trakcie wybierane są osoby , które będą reprezentować nas , czyli ogół uczniów szkoły , a także mieć wpływa na to , co dzieje się w szkole.

W debacie swoje programy wyborcze prezentowali następujący kandydaci: Wiktoria Jakubska,Bartosz Kowalik,Maciej Kowalik,Natalia Kunicka,Przemysław Kunicki,Patrycja Misztal,Paweł Pasek,Aleksandra Skutnik,Konrad Skutnik,Damian Warot i Monika Zbroińska.Wszyscy bacznie obserwowali kandydatów i słuchali ich programy wyborcze. W tym roku szkolnym nasze gimnazjum włączyło się do ogólnoplskiej akcji " Samorządy mają głos" , organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, ktorej celem jest wsparcie szkół w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz Samorządu Uczniowskiego. W czasie debaty kandydaci wypowiadali się m.in. na następujące tematy: Jakimi aspektami życia szkoły powinien interesowac się samorząd   , Jakie obszary działalności samorządu są dla was szczególnie ważne ? , Współpraca z rodzicami , Wolontariat .Dobry samorzad może być wsparciem w realizowaniu wielu zadań szkoły . Samorząd budzi i rozwija postawę obywatelską oraz poczucie odpowiedzialności za dobro wspólne.