Wyjazd do Krakowa

Na Europejskie Dni Języków Obcych

W dniu 28.09.2013r. grupa uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w wyjeździe do Krakowa na Europejskie Dni Języków Obcych w ramach projektu „Szkoła wspiera- uczeń wybiera”.

Zebraliśmy  się przed budynkiem szkoły i wraz z opiekunami udaliśmy się do Krakowa. Na miejscu zaczęliśmy zwiedzanie instytutów kultury. Jako pierwszy odwiedziliśmy Instytut Francuski. Uczestniczyliśmy tam w lekcji pokazowej, na której poznaliśmy kilka słówek z języka francuskiego a każdy z nas miał okazję powiedzieć coś w tym języku. Po zakończeniu lekcji zostaliśmy poczęstowani przepysznymi croissantami, z których słynie Francja. Następnie poszliśmy do Instytutu Hiszpańskiego. Na początek wzięliśmy udział w koncercie gitarowym Hiszpana, który był zapowiedzią organizowanych przez niego kursów. To był wspaniały występ. Potem odbyła się lekcja pokazowa. Każdy również poznał kilka słówek i wyrażeń w języku hiszpańskim. Większości z nas ta lekcja podobała się najbardziej ze wszystkich, ponieważ była naprawdę ciekawa. Jako ostatnio odwiedziliśmy instytut Brytyjski, gdzie graliśmy w różne gry u zabawy posługując się oczywiście językiem angielskim. Po zwiedzeniu instytutów znaleźliśmy chwilkę by odpocząć i pospacerować po krakowskim rynku. Następnie zjedliśmy obiad w jednej z restauracji i udaliśmy się w drogę powrotną .Wszyscy bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów.

Przygotowała Paulina Trzeszkowska z klasy III b