Wyjazd edukacyjny

Do Kopalni Srebra i Obserwatorium

W sobotę 9 listopada 2013r. uczniowie gimnazjum w Słupi  w ramach Projektu " Szkoła wspiera- uczeń wybiera" wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach i Obserwatorium Astronomicznego w Chorzowie.

Nasz wrażenia

Wycieczka była bardzo udana . Dowiedzieliśmy się jak wyglądała praca górników.Mieliśmy także okazję płynąć łódką w podziemiach kopalni. W Obserwatorium Astronomicznym widzieliśmy najwiekszy teleskop w Polsce. Wyjazd ten był bardzo ciekawy , dzięki niemu poszerzyliśmy naszą wiedzę w zakresie astronomii i górnictwa.

Katarzyna Prusek klasa III a

Wyjazd był bardzo interesujący . Zobaczyłam wiele ciekawych miejsc , które może kiedys jeszcze odwiedzę .

Patrycja Sap klasa III a

Moje wrażenia po sobotniej wycieczce są bardzo dobre . Zwiedzanie Kopalni Srebra oraz Sztolni Czarnego Pstrąga było niezwykłe. Przewodnik opowiadał ciekawe historie związane z kolejnymi  pięcioma bramami , które przepływaliśmy łódkami. Płynąc przez trzecią bramę zwaną bramą szczęścia , spadająca na rękę kropla wody wróżyła szczęście i radość oraz bogactwo. Jeśli spadła na nogę wróżyła reumatyzm , a jeżeli na plecy ciężką pracę do końca życia. Czwarta brama to brama lenia. Pukając trzy razy w jej ścianę zostawiamy "swojego lenia". Piata , to brama szczęścia , ponieważ wszyscy szczęśliwie dopływają . Wycieczka była bardzo udana i bardzo się cieszę że mogłam na nią pojechać .

Renata Pechta klasa III c