Wyjazd do egzotycznej Turcji

W ramach programu Comenius

W dniach  od 28 kwietnia do 3 maja 2014 roku na zaproszenie Süleyman Demirel Anadolu Lisesi w Dörtyol (Turcja), delegacja z Gimnazjum Publicznego im. Romana Czerneckiego w Słupi uczestniczyła w spotkaniu szkół  realizujących międzynarodowy projekt „Wordcrossing” w ramach „Partnerskich Projektów Szkół – Program Comenius”. Szkołę reprezentowali nauczyciele:   Katarzyna Stępień - koordynator projektu, Kamil Hukowski - nauczyciel języka angielskiego oraz uczniowie: Paulina Trzeszkowska, Magdalena Walocha, Marcelina Herej i Patryk Urbański.
    Podczas spotkania w Dörtyol uczniowie  gimnazjum ze Słupi wzięli udział  w zajęciach w szkole, prezentowali film, który stanowi jeden z elementów ewaluacji w projekcie. Uczestnicy spotkania podsumowującego mieli możliwość poznania południowych terenów Turcji nad Morzem Śródziemnym.

Wspomnienia uczniów:

„Podróż do Turcji była jednym z najwspanialszych doświadczeń w moim życiu. Poznałam tamtejsze obyczaje, kulturę, muzykę a nawet nauczyłam się kilku tureckich słów. Spędziłam cudowne chwile w gronie wspaniałych i serdecznych ludzi, z którymi świetnie się porozumiewałam w języku angielskim. Mam nadzieję, że uda mi się tam wrócić.”

Marcelina Herej  IIIc

„Wyjazd do Turcji w ramach programu Comenius to niezapomniana przygoda. Zwiedziłem piękne miejsca, poznałem sympatycznych ludzi. Rodzina, u której gościłem była bardzo miła. Pokazała mi jak spędza wolny czas. Poznałem kuchnię i obyczaje Turcji. Bardzo mile wspominam ten wyjazd…”

Patryk Urbański  IIIb

„Wyjazd do Turcji był dla mnie  zupełnie nowym doświadczeniem. Poznałam inną kulturę, wielu pozytywnych ludzi. Projekt Comenius pozwala poznać lepiej języki obce i dobrze bawić się z ludźmi innych narodowości. Jestem zadowolona z pobytu w Turcji, gdyż mogłam tam nauczyć się i zobaczyć coś zupełnie nowego.”
                                                                                Magdalena Walocha  IIIc

„Turcja to kraj przepięknych krajobrazów. Życie tamtych ludzi bardzo różni się od naszego. Dzięki wyjazdowi w ramach projektu Comenius mogłam poznać kulturę, tradycje i religię tego azjatyckiego kraju, a także nawiązać nowe przyjaźnie. Myślę, że podróż ta na długo pozostanie w mojej pamięci, a z ludźmi, których poznałam, nadal będę utrzymywać kontakt, a może nawet część z nich będę mogła spotkać po raz drugi. ”
                                                                               Paulina Trzeszkowska  IIIb