Podziękowanie

Kończąc dwuletnią przygodę z Projektem Comenius pt. „Wordcrossing”, chciałabym z całego serca podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w działania projektowe: dyrekcji gimnazjum Pani Zofii Stachurze, Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czerneckiego, władzom Urzędu Gminy Słupia, uczniom,nauczycielom,rodzicom oraz szkołom partnerskim (Colegiul National “Mihai Eminescu”w Baia Mare, 5o Gymnasio Trikalon w Trikala, Süleyman Demirel Anadolu Lisesi w Dörtyol,Institut Pere Vives Vich w Igualadzie, Liceo Scientifico „Giacomo Ulivi”w Parmie).Dzięki intensywnej współpracy możliwe było zrealizowanie wszystkich celów projektowych.

Praca nad projektem była doświadczeniem, które podniosło świadomość i wzmocniłoszacunek dla kulturowej odmienności ludzi z Polski, Grecji, Hiszpanii, Rumunii,
Włoch i Turcji. Mam nadzieję, że nowo zawiązane przyjaźnie przetrwają i zainspirują uczniów do podróżowania, poznawania świata, poszerzania horyzontów i uczenia się języków obcych.Jestem przekonana, że podejmowane przez nas międzynarodowe oraz lokalnedziałania są doskonałym początkiem dla rozwoju naszej szkoły.

Niestety, Comenius kończy się. Mam nadzieję, że uda nam się kontynuować współpracę ze szkołami w Europie przy okazji kolejnych projektów.

Koordynator projektu - Katarzyna Stępień