Debata samorządu uczniowskiego

" Nie pytaj co szkoła może dać Tobie , ale co Ty możesz dać szkole "

Takie motto zachęcało uczniów naszego gimnazjum do aktywnego udziału i uczestnictwa w debacie  na temat   ,, W jaki sposób można zaangażować wszystkich uczniów w życie szkoły’, która odbyła się 26 września 2014 roku w godzinach 1230 - 1315.  Koordynatorem debaty był pan Paweł Puto. Moderatorem i prowadzącym Maciej Kowalik z klasy III a. W pierwszej części nastąpiła przedwyborcza prezentacja kandydatów  do Samorządu Uczniowskiego. W drugiej części  zostały przedstawione i omówione  wyniki ankiety  przeprowadzonej wśród uczniów naszej szkoły,  dotyczącej zaangażowania uczniów i ich aktywności w życie szkoły. Ankietę przedstawił i omówił  uczeń klas II a – Arkadiusz Kapusta.  W trzeciej części odbyła się debata na temat:,,  W jaki sposób można zaangażować wszystkich uczniów w życie szkoły”. Debata  ta pomogła nam w zastanowieniu się nad jednym   z najtrudniejszych zagadnień dotyczących SU. Mieliśmy okazję porozmawiać o tym czy i w jaki sposób członkowie SU angażują się w naszej szkole, a także czy stanowią oni dużą grupę, czy też może raczej działania w naszej szkole prowadzone są przez garstkę osób. W trakcie debaty  przedstawiliśmy wspólnie jakie są przeszkody w angażowaniu większej liczy osób w działania i jak można te przeszkody pokonywać. W trakcie debaty pojawiło się dużo dobrych pomysłów, np.  uczniowie podawali  nazw sekcji jakie ich zdaniem powinny funkcjonować  w  ramach Samorządu Uczniowskiego. Na koniec debaty wszyscy uczestnicy wspólnie wypracowali konkretne propozycje co powinno się zmienić, żeby zarówno uczniowie jak i rodzice chcieli się angażować w życie szkoły, byli aktywni, mieli poczucie wpływu i dobrze się czuli w  naszej szkole. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością a ich pomysły spodobały się społeczności szkolnej.