Wybory w gimnazjum

Już za nami ....

W tym roku o funkcję Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego  w naszej szkole rywalizowało ośmiu kandydatów z różnych klas. Było ciekawie i kolorowo, w szkole wisiały plakaty kandydatów z hasłami zachęcającymi do głosowania na nich np.:  Głosujcie na mnie - będzie fajnie!", ,,Jeśli na mnie zagłosujesz, wcale się nie rozczarujesz”, ,,Głosuj na Klaudię  koleżanko i kolego, a spotka Cię w szkole coś przyjemnego”. Przed wyborami obowiązywała cisza wyborcza ( zakaz agitacji  i reklam kandydatów). Cisza wyborczą rozpoczęła się po debacie i  trwała do wtorku do godziny 15.00.We wtorek  30 września 2014 r., w holu szkolnym przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego.  Głosowanie odbywało się od godziny 730 i trwało do godziny 1500. Głosować  można było : przed lekcjami, na  każdej przerwie i po lekcjach . Na prawidłowym przebiegiem czuwała  szkolna komisję wyborczą w składzie : Marek Fulas, Anna Puto, Paweł Pasek, Damian Warot. Każdy uczeń  posiadał czynne prawo wyborcze. Wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Wzięło w nich udział 124 uczniów w tym oddano: 124 głosów ważnych. Frekwencja wyniosła 93 %.

Przewodniczącą  została Kinga Kunicka , uczennica klasy III b, która uzyskała 33 głosów, a zastępcą Miłosz Błaszczyk , uczeń z klasy II b, który uzyskał  32 głosy. Do zarządu weszli: Gębka Klaudia, która uzyskała 21 głosów, Skutnik  Konrad , który uzyskała 18 głosów i Marlena Łęcka, która uzyskała 11 głosów. Pozostali kandydaci zostali członkami samorządu i opiekunami sekcji.  Opiekunem SU została pani Urszula Walocha , nauczycielka wychowania fizycznego, która uzyskała 30 głosów pokonując siedemnastu kandydatów.

Wyniki wyborów zostały ogłoszone na apelu szkolnym, przez koordynatora pana Pawła Puto i przez radiowęzeł, a protokoły  wywieszone na gazetce szkolnej. Pani dyrektor mgr Zofia Stachura pogratulowała nowo wybranym władzą SU i opiekunowi, życząc owocnej współpracy i wielu ciekawych inicjatyw.

Dziękujemy za cenne materiały i  wskazówki, które otrzymaliśmy od CEO i koordynatora akcji  ,, Samorządy mają głos”, pana Marka Koniecznego.