W 110 rocznicę urodzin...

" Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu ,

by być silniejlszym niż warunki czasu i życia".

Albert Camus

Dnia 4 października 2014 roku. o godzinie 17:00 odbyła się uroczystość upamiętnienia dyrektora Romana Czerneckiego w rocznicę 110 urodzin.
 Uroczystość rozpoczęła się od nadania sali nr 214 w Zespole Szkół w Szczekocinach imienia Romana Czerneckiego. Następną bardzo ważną częścią uroczystości było odsłonięcie tablicy z portretem Romana Czerneckiego, w którym brała udział m. in. nasza pani dyrektor Zofia Stachura. Po uroczystym otwarciu tejże sali panowie Tadeusz Stolarski oraz Andrzej Orliński przypomnieli sylwetkę pana Dyrektora Romana Czerneckiego oraz opowiedzieli o początkach Szkoły Średniej w Szczekocinach.Uczniowie gimnazjum w Słupi :Anna Puto i Arkadiusz Kapusta przedstawili prezentację multimedialną ukazującą  jeden etap z życia Patrona gimnazjum w Słupi. Następnie uczennica profesora Czerneckiego pani Sabina Olmińska opowiadała o swoim ulubionym nauczycielu. Bardzo ciekawie było posłuchać kogoś, kto znał profesora osobiście. Wzruszającym momentem podczas uroczystości było przeczytanie przez przewodniczącą szkoły Anetę Marzec listu jednej z absolwentek tajnych kompletów, która w niezwykły sposób wspominała urocze lekcje polskiego.
Oczywiście, nie mogło zabraknąć przedstawiciela  Edukacyjnej Fundacji Czerneckich. Pan Marek Michalewski koordynator EFC przypomniał sylwetkę  Andrzeja Czerneckiego, i opowiedział  o tym, w jaki sposób powstała Fundacja i jak działa. Następnie zachęcił młodzież do nauki i do korzystania z pomocy finansowej jaką oferuje EFC.
Po zakończeniu części oficjalnej urozmaiconej piosenkami, wierszami zaprezentowanymi przez licealistów odbył się poczęstunek.
    My, jako uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Romana Czerneckiego w Słupi cieszymy się, że wzięliśmy udział w tej uroczystości upamiętniającej postać patrona szkoły Romana Czerneckiego.

Przygotował : Arkadiusz Kapusta klasa II a