Światowy Dzień Wody

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody.

To święto  ustanowione  zostało przezZgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych jednoczonych dnia 22 grudnia 1992 roku. Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystejwody pitnej.

Woda to życiodajna substancja. Bez niej nie przetrwałby żaden człowiek, żadne zwierzę, żadna roślina. Nie można jej niczym zastąpić. Aby być zdrowym, każdy człowiek musi codziennie przyjąć w posiłkach i napojach około dwóch  i pół litra wody. Gdyby jej nie było, nie istniałoby życie. Brak wody uniemożliwia uprawę ziemi i hodowlę zwierząt. Bez wody nie ma żywności, a bez żywności nie ma życia.

Z okazji Światowego Dnia Wody w ramach kampanii Niosę Pomoc, zapraszamy Was do wzięcia udziału w Akcji „Studnia dla Południa”.  Daje ona naszej szkole możliwość włączenia się  w działania PAH, dzięki którym możemy zapewnić dostęp do wody w krajach dotkniętych kryzysami humanitarnymi.

Tegoroczna akcja będzie miała szczególny wymiar, wspierając projekty wodne PAH  w Somalii przyczynicie się nie tylko do zaspokojenia potrzeby dostępu  do wody, ale także do zwiększania dostępu do edukacji. PAH współpracuje obecnie z 4 szkołami, gdzie dostęp do wody i toalet jest bardzo ograniczony. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy sprawić, że uczniowie i uczennice tych szkół będą mogli korzystać  z wody i toalet przy szkole.

O szczegóły Akcji „Studnia dla Południa” należy pytać opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariusza Panią Katarzynę Stępień.

Liczymy na Was!