Projekt edukacji globalnej

Został zakończony!

W roku szkolnym 2009/2010 nasza szkoła uczestniczyła w projekcie „ Patrz i zmieniaj ″ , który organizowany był przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Bardzo przydatne okazały się filmy , których projekcja odbywała się podczas zajęć koła europejskiego. Wykorzystane były także na lekcjach : wiedzy o społeczeństwie , biologii , geografii, języka polskiego, języka angielskiego oraz godziny wychowawcze.Filmy , które były najczęściej prezentowane to :

„My kupujemy , kto płaci″ , „Most nad Wadi ″, „Kryzys pod kontrolą″ .

Tematy , które były poruszane podczas zajęć , spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wykazali się także dużym zaangażowaniem podczas zajęć, uczestnicząc m.in. w dyskusjach czy debatach . Reasumując , można stwierdzić , że wzrosła ich świadomość i wiedza na temat łamania praw dziecka i człowieka na świecie . Stali się bardziej otwarci , tolerancyjni i uwrażliwieni na potrzeby drugiego człowieka, ochrony wody i środowiska.Współrealizatorami programu byli nauczyciele: Katarzyna Stępień,  Lidia Bodzioch Renata Konarska i  Anna Łukasik .

Koorydnator projektu :   Paweł Puto