Wolontariusze z CampoSfery

Spotkanie z Nicolo, Fabio i Michałem

Dnia 24.10.2016 r. p. Katarzyna Stępień, opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariusza Gimnazjum Publicznego im. Romana Czerneckiego zorganizowała spotkanie z wolontariuszami z zagranicy oraz absolwentem szkoły.

Nicolò Bortolatto z Włoch,  Fábio Moreira z Potrugalii oraz Michał Stępień przybliżyli uczniom naszej szkoły Wolontariat Europejski poprzez działania Fundacji Kreatywnej Przestrzeni i Rozwoju CampoSfera w Klimontowie. Zajęcia przeprowadzono w języku angielskim.

CampoSfera działa od kwietnia 2013 roku. Jest to inicjatywa, która ma na celu stworzenie miejsca sprzyjającego spotkaniom oraz pogłębianiu dialogu międzynarodowego w województwie świętokrzyskim. Fundacja skupia wokół siebie osoby, które realizują projekty z zakresu m.in. edukacji, profilaktyki zdrowia, ochrony środowiska. Zajęcia te prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów z pomocą wolontariuszy zagranicznych, co pozwala uczestnikom rozwijać kompetencje interkulturowe.
W ramach współpracy międzynarodowej, Fundacja CampoSfera umożliwia także udział w
międzynarodowych spotkaniach młodzieżowych, Wolontariacie Europejskim (EVS),
zagranicznych stażach i praktykach oraz międzynarodowych konferencjach i warsztatach.
W praktyce współpraca międzynarodowa oznacza możliwość wyjazdu, a także udział społeczności lokalnej w międzynarodowych projektach odbywających się na miejscu oraz goszczenie zagranicznych wolontariuszy.