Radość w nauce

Gaudium in litteris est

" Radość w nauce

Nauka daje zadowolenie"   Cezar

Dominik Puto jest uczniem klasy trzeciej Gimnazjum Publicznego im. Romana Czerneckiego w Słupi.

Jest zdolnym , pracowitym ,  młodym człowiekiem . Mimo że chodzi dopiero  do gimnazjum , to jego osiągnięcia zasługują na pochwałę .

Oprócz nauki swój wolny czas poświęca na rozwijanie swoich zainteresowań : gra na akordeonie , pianinie , a w orkiestrze dętej w Słupi na puzonie i tubie basowej . Dominika interesują przedmioty ścisłe- matematyka , fizyka , chemia i informatyka . Oprócz nauki uprawia sport , a  w szczególności piłkę nożną.

Wie, co w życiu chce robić , kim chce zostać i do tego dąży. Na postawione pytanie : " Co odziedziczył po rodzicach ? " - odpowiada :Po tacie talent do muzyki  , a po mamie rzetelność i pracowitość.

Mimo , że jest zdolny i pracowity , to w odnoszeniu  sukcesów pomogli mu nauczyciele , którzy go uczą .

Należy wspomnieć  o  nauczycielce chemii - Annie Marszałek , która z Dominikiem bardzo dużo pracowała .

To także jej sukces i ogromna satysfakcja ,że Dominik doszedł do finału konkursu chemicznego .

" Wysiłek jest na początku rzeczą przykrą , lecz przynosi chlubne zwycięstwo " Seneka

Przypomnijmy osiągnięcia Dominika:

Finalista VII Konkursu Chemicznego dla uczniów gimnazjum województwa świętokrzyskiego.

Laureat Konkursu Wiedzy o Parlamencie Europejskim i Ludziach Tworzących Jego Dzieje .

Laureat ogólnopolskiego konkursu " Dyplomacja i sprawy międzynarodowe".

Zakwalifikował się do II etapu konkursów przedmiotowych  :  z biologii i historii.

Wyróżnienie w konkursie " Gimnazjalisto ! Wybierz zdrowe życie bez nałogów"

Dumni jesteśmy, że Dominik jest uczniem naszej szkoły.