Narodowe Czytanie 2017

" Wesele " Stanisława Wyspiańskiego

Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wezmą udział w akcji Narodowego Czytania , która organizowana jest przez Prezydenta RP.

Wesele. Dramat w trzech aktach, najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego, powstało na kanwie autentycznego wydarzenia – wesela poety i dramaturga Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, chłopką z podkrakowskich Bronowic. Prapremiera sztuki odbyła się 16 marca 1901 roku w Teatrze Miejskim w Krakowie. W tym samym roku w Krakowie Wesele zostało opublikowane po raz pierwszy. Dramat Wyspiańskiego został dotychczas przetłumaczony na ponad 10 języków. W języku polskim ukazało się ponad 120 wydań Wesela.

W szkole będziemy czytać we wtorek i w środę podczas godzin wychowawczych, lekcji języka polskiego i zajęć świetlicowych.

Zapraszamy do zapoznania się z listem Prezydenta RP z okazji akcji " Narodowe Czytanie"http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2017/list-prezydenta-andrzeja-dudy/