Uroczysty apel

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

W piątek 27 października 2017r. odbył się uroczysty apel , który poświęcony był bibliotece , książce i czytaniu. Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zostały zainicjowane w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarskie. Tegorocznym obchodom przyświecało hasło: "Książka nas łączy".

Uroczystość rozpoczęła uczennica klasy VII a Kinga Kulińska , który w przepiękny sposób zaprezentowała wiersz Edwarda Szymańskiego pt. " Książka".

Następnie uczniowie z klasy III b gimnazjum przedstawili krótką historię książki .Zgromadzeni uczniowie i nauczyciele wysłuchali uczniów klasy Va i Vb szkoły podstawowej , którzy uświadomili nam jak wiele ważnych zalet ma książka i jej czytanie. Przedstawili również dekalag dobrego czytelnika.

Krótki popis gry aktorskiej zaprezentowali uczniowie: Klaudia Piotrowska i Jakub Milik ,prezentując jedną ze scenek " Wesela " Stanisława Wyspiańskiego. Na zakończenie odbył się konkurs dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, których zadaniem było odgadnięcie ulubionych postaci z bajek.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to święto książki , biblioteki i wszystkich czytelników. Z tej też okazji dyrektor szkoły Pan Wiesław Hukowski wręczył na ręce przewodniczących klas " Dekalog dobrego czytelnika " , który będzie zachęcał do częstych odwiedzin w bibliotece i czytaniu książek. Rację przyznać należy Wisławie Szymborskiej , która mawiała, że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Rozstrzygnięto również konkursy , które zorganizowane były w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Konkurs na wiersz o książce , bibliotece i czytaniu

I miejsce- Emanuel Jarzabek , klasa IIIb

II miejsce- Dawid Wąsowski,klasa IIIb

Konkurs na najciekawszą gazetkę ścienną poświęconą bibliotece, książce i czytaniu.

I miejsce- klasa II a

II miejsce- klasa IIIb

Klasa VIIa - dyplom za udział w konkursie

Dziękujemy wszystkim  uczniom , którzy zaprezentowali się w uroczystym apelu, a  poprzez piękne słowa o książce zachęcali innych do czytania.

Informację z uroczystego apelu znajdziesz także tutaj