Spotkanie

Jesteś tu: » STRONA STARTOWA » Spotkanie

Spotkanie

z Policją i Strażą Ochrony Kolei

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo uczniów. W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy do naszej placówki przedstawicieli Policji i Straży Ochrony Kolei.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas: „0” oraz I-V. Tematem spotkania było bezpieczeństwo. Nasi goście rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, omawiali zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypominali również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu lub tornistrze. Omówili jak należy się zachować, gdy zaczepi nas obca osoba. Wyjaśnili również jak postąpić, gdy przechodzimy przez niestrzeżony przejazd kolejowy i na co należy zwrócić uwagę. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Dzięki takim spotkaniom, policjant i strażnik ochrony kolei będą kojarzyli się dzieciom jako osoby, których nie należy się bać a wręcz przeciwnie, są to osoby, którym możemy zaufać.

Kaja Trelińska kl. Va pod opieką p. K. Stępień

Dnia 30 października 2018 roku w naszej szkole gościliśmy policjantów i strażnika ochrony kolei. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum. Nasi goście mówili  m.in. o zasadach poruszania się po drogach, o tym jak zachowywać się na przejeździe kolejowym. Przypomnieli nam także o znakach drogowych, do których trzeba się stosować i jak je „czytać”. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu uczniowie uświadomili sobie jak ważne jest stosowanie się do zasad bezpieczeństwa.

Wiktoria Gładka kl. IIIa gimnazjum pod opieką p. K. Stępień