• Do wakacji: -57 dni

Noc Biologów

Jesteś tu: » STRONA STARTOWA » Noc Biologów

Noc Biologów

„Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć”

Maria Skłodowska-Curie

12 stycznia 2018r. uczniowie klas drugich gimnazjum wraz z opiekunami: Panią Lidią Bodzioch, Panią Katarzyną Stępień i Panią Ireną Zawadzką-Bilnicką wzięli udział w „ Nocy Biologów’’,  którą co roku organizuje Instytut Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Uczniowie pod opieką naukowców brali udział w wykładach, wykonywali doświadczenia, eksperymenty oraz przeprowadzali obserwacje mikroskopowe. Najbardziej niesamowitym doświadczeniem była jednak sekcja serca ssaka. Na początku dla niektórych wydawała się straszna, jednak po chwili wszyscy byli bardzo zafascynowani. Niezwykłym przeżyciem były również zajęcia w planetarium czyli ,,Taniec z gwiazdami’’ , które odbyły się w Instytucie Fizyki. Każdy z nas wyszedł bardzo zadowolony, ponieważ nauczyliśmy się wielu niezwykłych rzeczy i mamy nadzieję, że będziemy mogli wrócić tam za rok.

Przygotowała : Aleksandra Kowalik kl. II a  pod opieką p. Lidii Bodzioch