• Do wakacji: -57 dni

Jesteś tu: » STRONA STARTOWA » Gościliśmy

Gościliśmy

Wolontariuszy z Włoch, Hiszpanii i Turcji

Dzięki współpracy z Fundacją Kreatywnej Przestrzeni i Rozwoju „Camposfera” w Klimontowie, po raz kolejny gościliśmy wolontariuszy zza granicy.

11 maja 2018 roku Carlo Emilio Segala pochodzący z Włoch, Celal Kaya z Turcji, Matias Bas z Hiszpanii oraz Katarzyna Nowak, prowadzili anglojęzyczne zajęcia dla młodzieży. Podczas warsztatów wolontariusze przybliżyli kulturę, historię, tradycje i zwyczaje swoich krajów.
Uczniowie gimnazjum oraz klas VII z zaciekawieniem oglądali przygotowane przez wolontariuszy prezentacje, a następnie zadawali pytania dotyczące życia codziennego w Hiszpanii, w Turcji i we Włoszech. Padały również pytania, co do wrażeń gości z ich pobytu w Polsce. Uczniowie poznali kilka podstawowych zwrotów w języku włoskim, tureckim i hiszpańskim.

Z wielkim zapałem uczniowie wzięli udział w grze językowej, dzięki której mogli doskonalić umiejętność posługiwania się językiem angielskim.

Młodzież z wielkim entuzjazmem i zainteresowaniem przyjęła wolontariuszy. Uczestnicy spotkania, byli pod wrażeniem niezwykłej otwartości, niesamowitego poczucia humoru oraz spontaniczności zaproszonych gości.

Na zakończenie zarówno wolontariusze, jak i uczniowie chętnie pozowali do wspólnych zdjęć w celu uwiecznienia tego niezwykłego spotkania zorganizowanego przez Szkolny Klub Wolontariusza.

Przygotowała: Katarzyna Stępień – opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza