Targi Pracy

W Częstochowie

W ramach projektu " Szkoła wspiera-uczeń wybiera" odbył się wyjazd edukacyjny na Targi Pracy do Częstochowy.Nasze zajecia rozpoczęliśmy od uczestnictwa w godzinnym wykładzie na temat: " Czego oczekuje pracodawca od swoich pracowników".Była to bardzo ważna i interesująca prelekcja.Dzięki tym warsztatom dowiedzieliśmy się , jak poprawnie napisać CV , co pracodawcy cenią w ludziach, jak przygotwać się do rozmowy kwalifikacyjnej.Myślę , że już  teraz możemy zacząć pracować nad własnym charakterem , nabywać umiejętności, którymi będziemy mogli pochwalić się przed przyszłym pracodawcą , ponieważ równie ważne jak odpowiednie wykształcenie jest posiadanie pasjii , ciekawych zainteresowań i wielu umiejętności nie związanych z przyszłym zawodem. Następnie zapoznaliśmy się z ofertami liceów,szkół zawodowych i technicznymi. Każdy mógł znaleźć odpowiednie dla siebie ofertę,szczególnie było to bardzo przydatne dla uczniów klas trzecich. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali przedstawicieli szkoł , którzy w miły sposób opowiedzieli nam co ich szkoły mogą zaproponować nam gimnazjalistom gdy staniemy przed wyborem szkoły.Po obiedzie wróciliśmy do Słupi.

Justyna Zdańska kl. IIIb