Wyjazd na Targi Pracy

do Kielc

Dnia 1 kwietnia 2014r. w ramach projektu " Szkoła wspiera,uczeń wybiera" uczniowie z gimnazjum w Słupi wzięli udział w wyjeździe na Targi Pracy do Kielc. Biorąc udział w targach mogliśmy poznać jakie są możliwości zatrudnienia , która z branż cieszy się największym zainteresowaniem.Bezrobotni  mieli możliwość zapoznania się z najaktualniejszymi ofertami pracy. Ponad 100 wystawców różnych branż zaprezentowało swoje oferty. Dużym zainteresowaniem cieszyły  się prelekcje na  temat motywacji, metod i technik rekrutacji, temperamentu a technik zawodowych. Ogólnopolskie Targi Pracy odwiedza co roku kilka tysięcy zwiedzających: osób chcących znaleźć zatrudnienie lub też zmienić dotychczasową profesję, zainteresowanych podnoszeniem swoich kwalifikacji w drodze edukacji, lub szkoleń oraz chcących rozpocząć własną działalność gospodarczą. Budynek , w którym były zorganizowane targi był podzielony na sektory w których prezentowali sie pracodawcy. Były to małe firmy i duże przedsiębiorstwa. Mogliśmy zobaczyć jak funkcjonuje rynek pracy .Jest to doskonała forma przybliżenia środowiska akademickiego i biznesowego, uświadamiania młodym ludziom konieczności zadbania o własny rozwój zawodowy także przez praktyki i szkolenia.

Przygotowała :

Natalia Konarska kl. III c