W labiryncie nauk ścisłych

Zakres tematyczny zajęć :

Kreowanie nowej jakości przedmiotów ścisłych przez powiązanie i kojarzenie z  innymi dziedzinami nauki , praktyczne wykorzystywanie wiedzy oraz zastosowanie technik komputerowych i multimedialnych . Rozwijanie wyobraźni przestrzennej . Projektowanie i wykonywanie doświadczeń z fizyki i chemi.

Rozwijanie umiejętności grafiki rastrowej , wektorowej i dźwięku . Prce uczniów w postaci plików AW , druków , prezentacji multimedialnej opublikowane będą w sieci Internet . Do zajęć wykorzystany zostanie sprzęt ICT.

Planowane wyjazdy :

4-dniowa wycieczka w Sudety - październik 2012r.

1 dniowy wyjazd do muzeum geologicznego- marzec 2013 r.

2 dniowy wyjazd do obserwatorium astronomicznego - styczeń 2013r.

W ramach tego zadania prowadzone są następujące zajęcia :

Zajęcia matematyczno-przyrodnicze

I grupa/ 1 godzina tygodniowo w zakresie matematyki   - prowadzi Andrzej Radwan

II grupa/ 1 godzina tygoniowo  w zakresie fizyki - prowadzi  Małgorzta Szwaja

- Zajęcia z matematyki mają na celu pogłębianie wiadomości i umiejętności zdobytych na lekcjach matematyki.

Realizowane one będą równolegle z tematami na lekcjach.Tematy przeplatane będą zajęciami przygotowującymi do konkursów matematycznych i tematami dodatkowymi wykraczającymi poza program nauczania klasy pierwszej gimnazjum.

-Zajęcia skierowane są dla uczniów, które fascynuje kosmos, lubią patrzeć w niebo oraz są zaciekawione możliwością życia na innych planetach.
Celem zajęć jest głównie rozwijanie zainteresowań i uzdolnień młodzieży w dziedzinach astronomii,astronautyki, nauk pokrewnych, technologii informatycznych i multimedialnych, pogłębianie i rozszerzanie wiedzy wykraczającej poza program szkolny. Niezwykle ważne jest też stwarzanie warunków do rozwoju psychofizycznego młodzieży szczególnie utalentowanej w różnych dziedzinach nauki, techniki a także sztuki.
Uczniowie mogą poznawać otaczający nas Wszechświat poprzez organizowanie zajęć w sekcjach tematycznych, pokazów, prelekcji wyjazdowych, pogadanek astronomicznych, wykładów, prezentacji multimedialnych, przeglądów, wystaw, konkursów oraz wyjazdów.
Dodatkowym celem zajęć jest kreowanie i kształtowanie postaw proekologicznych, prospołecznych, zamiłowania do przyrody i nauk przyrodniczych, eliminowanie niewłaściwych postaw.

Zajęcia w ramach koła matematczno-przyrodniczego z zakresu chemii

I grupa / 1 godzina  tygodniowo  prowadzi - Anna  Marszałek

W ramach koła matematyczno-przyrodniczego prowadzone są zajęcia z chemii.W zajęciach biorą udział uczniowie klas pierwszych , którzy w gimnazjum rozpoczynają naukę tego przedmiotu. Dzieki tym zajęciom mogą rozwijać swoje zainteresowania chemią, uzupełnić i poszerzyć wiadomości zdobyte na lekcjach . Uczniowie uzupełniają karty pracy , oglądają filmy edukacyjne i wykonują proste eksperymenty chemiczne.

Zajęcia w ramach koła matematyczno-przyrodniczego z zakresu biologii

I grupa/1 godzina tygodniowo prowadzi - Lidia Bodzioch

Celem  zajęć matematyczno-przyrodniczych z zakresu biologii jest rozwijane uzdolnień i pasji uczniów , poszerzanie wiedzy z zakresu biologii , rozwijanie dociekliwości poznawczej , wzbudzanie zainteresowań badawczych oraz kształcenie umiejętności logicznego myślenia.

Koło informatyczne

I grupa / 2 godziny tygodniowo - prowadzi Andrzej Brożek

Rok szkolny 2013/2014 rozpoczęty !