Gimnazjum Publiczne im. Romana Czerneckiego w Słupi Jędrzejowskiej

Gimnazjum Publiczne im. Romana Czerneckiego w Słupi Jędrzejowskiej

28-350 Słupia Jędrzejowska

Słupia 281

tel. (41) 381-64-13

NASI STYPENDYŚCI

Damy radę , bo jak nie my to kto ?

 

Aleksandra Similar


 


Wywiad z Justyną Warot



Ukończyłaś nasze gimnazjum ponad trzy lata temu. Jak wspominasz tamte czasy ?


 
Moją naukę w Gimnazjum Publicznym im. prof. Romana Czerneckiego w Słupi wspominam jako jeden z najlepszych okresów w moim życiu. Był to czas, kiedy swobodnie mogłam rozwijać swoje pasje i zainteresowania, zwłaszcza naukowe i sportowe. Podczas pobytu w gimnazjum poznałam wielu wspaniałych przyjaciół, z którymi utrzymuję kontakt do dnia dzisiejszego. Oczywiście zdarzały się trudne i ciężkie chwile, jednak z biegiem lat pamięć je wymazuje, pozostawiając tylko te dobre wspomnienia. Mogę nawet powiedzieć, że okres gimnazjum był dla mnie pewnego rodzaju "krokiem w dorosłość".

 Jak potoczyły się twoje dalsze losy?


Dzięki Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego mogłam kontynuować naukę w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Wybrałam klasę angielską z rozszerzoną matematyką i geografią, jako że bardziej interesują mnie nauki ścisłe niż humanistyczne. Te właśnie przedmioty zdawałam na maturze na poziomie rozszerzonym. Obecnie jestem studentką pierwszego roku ochrony środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. 
Korzystając ze sposobności pragnę podziękować wszystkim pracownikom Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego na czele z jej założycielem- Panem Andrzejem Czerneckim za okazane mi wsparcie i pomoc przez trzy lata nauki w liceum ogólnokształcącym.

Czy trudno było dostać się na kierunek studiów które wybrałaś?


Muszę przyznać, ze ochrona środowiska w Akademii Górniczo-Hutniczej nie należy do najpopularniejszych kierunków wśród studentów. Przełożyło się to na progi punktowe, które w tym roku oscylowały w granicach 600 punktów na 1000 możliwych do uzyskania w procesie rekrutacji. Warto jednak dodać, że ochrona środowiska jest kierunkiem zamawianym i, moim zdaniem, przyszłościowym, który pozwala rozwijać moje zainteresowania naukami przyrodniczymi i ścisłymi.

Jakie są twoje dalsze plany związane z nauką i pracą?


 Hmmm... nie mam jeszcze do końca sprecyzowanych planów na przyszłość. Na razie skupiam się przede wszystkim na nauce do sesji zimowej, która nieuchronnie się zbliża. Na pewno chciałabym skończyć studia oraz znaleźć dobrą i satysfakcjonującą pracę w zawodzie.

Jak widzisz siebie za 5, 10 lat?


Ciężko jest mi na razie odpowiedzieć na to pytanie. Mam jednak nadzieję, że nie będę żałowała żadnej ze swoich życiowych decyzji a zwłaszcza tej o wyborze kierunku studiów. Jednym z moich marzeń jest podróżowanie po świecie, poznawanie innych kultur i obyczajów. Mam nadzieję, że znajdę także czas, aby rozwijać swoje pasje językowe.

Czy masz jakieś rady lub przesłanie dla uczniów naszego gimnazjum oraz przyszłych stypendystów?


Przede wszystkim pamiętajcie, ze nigdy nie należy rezygnować ze swoich marzeń, bo to one nadają naszemu życiu sens a nawet te najbardziej nierealne mają szansę spełnienia. Uparcie dążcie do wyznaczonego celu i nie załamujcie się porażkami czy niepowodzeniami, bo tak to już w życiu bywa, że raz się jest "na wozie", a drugi raz "pod wozem".


Pozdrawiam Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Pracowników oraz wszystkich Uczniów

Gimnazjum Publicznego im. prof. Romana Czerneckiego.

Justyna Warot

                                                 

 

Nazywam się Dominik Puto i jestem absolwentem Gimnazjum Publicznego im. R. Czerneckiego w Słupi oraz stypendystą Edukacyjnej Fundacji Czerneckich . Chodzę do V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Jestem uczniem klasy I h o profilu biologiczno-chemicznym.Pierwszą klasę ukończyłem z wyróżnieniem , będąc wśród czołowych uczniów mojej klasy.Tak jak zamierzałem obecnie przygotowuję się do Olimpiady Chemicznej , którą jest najtrudniejszą z olimpiad. Jestem bardzo zadowolony ze stypendium , gdyż umożliwia mi ono rozwijanie moich pasji. Organizujemy wspólne wyjścia do teatru , kina i filharmonii. Ostatnio byliśmy na koncercie melodii polskich w Filharmonii Krakowskiej. Koncert bardzo mi się podobał .Jako że sam jestem muzykiem to byłem pełen podziwu dla tych ludzi. Tydzień temu pojechaliśmy na tygodniową wymianę do Niemiec , którą pokryło mi stypendium. Było to niesamowite przeżycie, gdyż możliwość wypowaidania się swobodnie w języku obcym to niepowtarzalne uczucie. Rodzina u której przebywałem w Kaiserslautern była bardzo zadowolona , że mogła poznać takiego człowieka jak ja.Nawiązałem kilka nowych przyjaźni oraz poszerzyłem swoje horyzonty , zdobywając pewność siebie co do studiowania za granicą. Do tej pory miałem obawy , lecz teraz zostały one rozwiane.Mamy już wakacje , dlatego życzę wszystkim udanego oraz bezpiecznego wypoczynku połączonego z pogłębianiem swoich pasji.

 

Pozdrawiam Panią Dyrektor , Grono Pedagogiczne i Uczniów

 

Dominik PutoWink


Moja refleksja

 

Powoli dobiega końca kolejny rok mojej nauki w Krakowie. Właśnie rozpoczął się drugi semestr. Przede mną nowe wyzwania, długie godziny spędzone przed podręcznikami, spędzające sen z powiek sprawdziany i egzaminy.
My, drugoklasiści, zaczynamy stopniowo myśleć o maturze, która czeka nas już za rok. Głowimy się nad wyborem studiów. To właśnie te decyzje, podejmowane w najbliższym czasie zaważą zapewne o naszej przyszłości.
Druga klasa to jednak nie tylko same pesymistyczne sprawy. Właśnie wkraczamy w dorosłość - każdy z Nas, również i ja, będziemy świętować dzień 18-nastych urodzin. W szkole organizowane są ponadto spotkania dotyczące naszej studniówki. Miłym akcentem jest również wyjazd na wymianę językową do Danii, która będzie miała miejsce w połowie kwietnia. Całą klasą czekamy z niecierpliwością na ten moment. Podczas tygodniowego pobytu u naszych zagranicznych kolegów będziemy mogli szlifować język, jak również zwiedzać zakątki Kopenhagi, m.in. Park Tivoli.

 

Z pozdrowieniami dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Uczniów Gimnazjum w Słupi

 

Karolina Więcek

 

 

HURA HURA - DZISIAJ MATURA, MARYNARA i FRYZURA - MATURA!!!

Powyższe słowa piosenki wykonywanej przez punkrockową kapelę Farben Lehre najlepiej chyba obrazują, ku czemu zwrócone są myśli wszystkich trzecioklasistów, wśród których znalazłam się teraz i ja. Początkowo dość trudno było mi się do tego przyzwyczaić, zwłaszcza że doskonale jeszcze pamiętam tą niepewność związaną z rekrutacją do krakowskich liceów a potem obawę czy sobie poradzę, nie tylko w nowej szkole, ale przecież w zupełnie obcym mieście, jakim wtedy był dla mnie Kraków. Dziś z uśmiechem na twarzy wspominam swój pierwszy dzień w szkole, choć muszę przyznać, że wtedy był to dla mnie ogromny stres.
Tak minęły dwa lata i nim zdołałam się obejrzeć znalazłam się w trzeciej klasie. Przede mną pierwsze poważne życiowe decyzje, jak choćby ta związana z wyborem studiów. Długo się zastanawiałam, jednak zdecydowałam, że pojdę na uczelnię techniczną- Akademię Górniczo-Hutniczą. Mam nadzieję, że mój wybór okaże się trafny i że takie studia zapewnią mi samorealizację a później także dobrą pracę.
Jednak na razie większość, a właściwie prawie wszyscy ósemkowi maturzyści skupiają się na studniówce, która odbędzie się w piątek, 28 stycznia w Centrum Targowym w Krakowie. Zostało już naprawdę niewiele czasu, dlatego też większość dziewczyn gorączkowo poszukuje tej jedynej, wymarzonej sukienki studniówkowej, zaś panowie wypatrują eleganckich garniturów, odpowiednich na ten pierwszy i jakże ważny w naszym życiu bal.
Wszystko, co dobre kiedyś się kończy i tak też jest w przypadku liceum. Najważniejsze jednak, by zachować w pamięci tylko te dobre i radosne chwile, których przecież na pewno było wiele. Nie należy również zapominać o nauczycielach i wychowawcach, którzy włożyli wiele trudu, żebyśmy "wyszli na ludzi".
Kończąc, życzę wszystkim, aby odnaleźli cel w życiu, nie rezygnowali ze swoich pasji i zainteresowań oraz spełniali marzenia, ponieważ nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania.


Pozdrawiam bardzo serdecznie Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Pracowników oraz wszystkich Uczniów Gimnazjum Publicznego im. prof. Romana Czerneckiego w Słupi.

Justyna Warot

 

 

 


Nazywam się Dominik Puto i jestem absolwentem Gimnazjum Publicznego im. Romana Czerneckiego w Słupi Jędrzejowskiej oraz stypendystą Fundacji im. Romana i Andrzeja Czerneckich. Chodzę do V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Szkoła do której chodzę ma 125 - letnią tradycję i bardzo wysoki poziom nauczania . Wśród nauczycieli są profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego .

Jestem uczniem klasy I h o profilu biologiczno-chemicznym. Jest to profil , który w pełni spełnił moje oczekiwania , ponieważ daje mi możliwość pogłębiania swojej wiedzy. Moja średnia ocen w I semestrze wynosi 4.50. Biorąc pod uwagę prestiż szkoły, to duże osiągnięcie , jednak zrobię wszystko, aby klasę I ukończyć z wyróżnieniem. Cały wolny czas spędzam ucząc się z przedmiotów takich jak: biologia , fizyka , chemia , matematyka. W każdym tygodniu mam dodatkowe zajęcia fakultatywne z przedmiotów kierunkowych. Codziennie uczę się około 4 godzin. Ponadto chodzę do Instytutu Goethego na dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego. Mieszkam w internacie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 na ulicy Rzeźniczej i do szkoły dojeżdżam tramwajem lub autobusem miejskim około pół godziny w jedną stronę . W przyszłości chciałbym studiować medycynę w Collegium Medicum Uniwesytetu Jagiellońskiego oraz berlińskim Charite Universitaestsmedizin w ramach programu Erasmus. Moim marzeniem jest to , aby zostać kardiologiem. Już od najmłodszych lat wiązałem swoją przyszłość z biologią i chemią. Teraz dzięki Fundacji to marzenie może się spełnić. Często wracam myślami do gimnazjum w Słupi , tu przecież rozwinąłem skrzydła , osiągnąłem pierwsze sukcesy , poznałem wspaniałych nauczycieli , dzieki którym nauka w liceum idzie mi tak dobrze. Dostanie się do tego liceum było spełnieniem moich marzeń.

 

Pozdrawiam Panią Dyrektor , Grono Pedagogicznie i wszystkich uczniów.

Dominik Puto

 

 

 

 

Nazywam się Angelika Gurgul i jestem absolwentką Gimnazjum Publicznego im. Romana Czerneckiego w Słupi .

1 września 2009 r.rozpoczęłam naukę w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Krakowie . Wybrałam profil biologiczno -chemiczny , ponieważ w przyszłości pragnę studiować farmację , bądź medycynę.II Liceum Ogólnokształcące wyróżnia bogata historia i długoletnia tradycja.Bardzo ważna jest również ścisła współpraca z uczelniami wyższymi : Uniwersytetem Jagiellońskim i Akademią Górniczo-Hutniczą , czego efektem są zajęcia fakultatywne z przedmiotów kierunkowych.Odbywają się następujące uroczystości : Turniej Gwiazdkowy i Święta Wojna- imprezy sportowe - rywalizacja

V i II Liceum Ogólnokształcącego. Od 1969 roku odbywa się Przegląd Małych Form Teatralnych.W naszej szkole działa również chór szkolny i wiele kół przedmiotowych.Ja chodzę na zajęcia z  chóru  i koło biologiczne , a także do szkoły językowej Lincoln. Bardzo się cieszę , że chodzę do tej szkoły.

 

Pozdrawiam absolwentka

Angelika Gurgul

 

 

„Ucz sie od morza i od drzewa, Płyń za marzeniem, W drodze śpiewaj″
Piotr Łosowski

Gimnazjum w Słupi ukończyłam w 2008 roku .Fundacja Romana i Andrzeja Czerneckich przyznała mi stypendium i mogłam rozpocząć naukę w Krakowie . Chodzę do VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego .Klasa do której chodzę jest o profilu ekonomiczno-prawnym . Przedmioty , które mam rozszerzone to : matematyka , geografia i wos. Zdecydowałam się na ten kierunek , ponieważ w przyszłości chciałabym studiować ekonomię . Jestem bardzo zadowolona ze szkoły i profilu , który wybrałam.Fundacja opłaca mi internat i wyżywienie , krakowską kartę miejską oraz dodatkowo płaci za zajęcia z języka angielskiego , które bardzo mi pomagają .Początek pierwszej klasy był trudny . Zaskoczył mnie ogrom nauki i wysokie wymagania nauczycieli . Różnica pomiędzy liceum i gimnazjum jest ogromna . Jednak spodziewałam się tego i szybko przywykłam do spędzania każdej wolnej chwili na nauce.

W pierwszej klasie byłam na wycieczce w Czechach .Średnią ocen , którą uzyskałam po pierwszym roku szkolnym to 4,79.

Obecnie jestem w klasie drugiej . Nauki jest wciąż bardzo dużo . Po pierwszym semestrze moja średnia - 4,5 .

Pod koniec kwietnia jadę na wycieczkę do Niemiec . Zachęcam wszystkich do nauki i starania się o stypendium .

To naprawdę wielka szansa .


Pozdrawiam serdecznie

Anna Lech

 


Gimnazjum Publiczne im. Romana Czerneckiego w Słupi ukończyłam 2 lata temu . Dzięki Fundacji Romana i Andrzeja Czerneckich miałam szansę kontynuować  dalszą naukę w szkole średniej w Krakowie. Dostałam się do VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego , do klasy o profilu angielskim z rozszerzoną matematyką i geografią . Początki bywają bardzo trudne i tak też było w moim przypadku .

Jednak dość szybko odnalazłam się w nowym otoczeniu , choć różnica pomiędzy gimnazjum i liceum jest ogromna.

Na naukę musiałam poświęcać bardzo dużo czasu i tak jest do chwili obecnej .W pierwszej klasie uczęszczałam na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego . Ponieważ interesuję się siatkówką a w gimnazjum brałam udział w rozgrywkach międzyszkolnych w tej dyscyplinie , chodzę na treningi do klubu WKS Wawel Kraków. Obecnie mój klub bierze udział w rozgrywkach

IV ligi kobiet .

Pierwszą klasę ukończyłam ze średnią 5,07 i otrzymałam dyplom gratulacyjny od Pani Krystyny Cięciwy - dyrektorki mojej szkoły. Obecnie jestem drugoklasistką .  Moja średnia po pierwszym semestrze to 4,93 . Dzięki fundacji nadal chodzę na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego . W maju tego roku jadę na wycieczkę klasową do Włoch . Obecnie skupiam się na nauce , bo za rok matura ....


Z pozdrowieniami

Justyna Warot

 


 

 

Nazywam się Sylwia Ciosek . Jestem absolwentką Gimnazjum Publicznego im. Romana Czerneckiego w Słupi.

W 2008 roku zostałam stypendystką Fundacji im. Romana i Andrzeja Czerneckich.

Chodzę do VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Lekcje w moim liceum prowadzone są  przez wspaniałych profesorów . Potrafią dobrze przekazać swoją wiedzę  a ich lekce są bardzo interesujące .

Moja średnia w I semestrze to 4,36 .Nauki w porównaniu z gimnazjum jest dużo więcej .

Codziennie uczę się około 5 godzin. Ponadto chodzę do szkoły językowej na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego.Odbywają się one dwa razy w tygodniu ( poniedziałek i środa) po 1,5 godziny.

Mieszkam w bursie na ulicy Focha i do szkoły dojeżdżam autobusem około pół godziny w jedną stronę.

Gimnazjum w Słupi wspominam bardzo mile , dotyczy to zarówno nauczycieli jak i moich rówieśników z klasy.


Pozdrawiam !

Sylwia Ciosek

 

 

Dokładnie rok temu obawiałam się o wyniki zbliżających się gzaminów gimnazjalnych . Dziś , gdy wspominam ten czas jestem uczennicą krakowskiego liceum . Chodzę do klasy pierwszej VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego , Do klasy o profilu matematyczno-chemiczno-informatycznym . Zdecydowałam się na ten kierunek , ponieważ w przyszłości chcę studiować farmację. Oprócz tego chodzę na kurs  języka angielskiego oraz do szkoły tańca.Ponadto należę do Młodzieżowej e-Akademii nauk matematyczno-przyrodniczych . Projekt ten jest nowoczesną formą nauczania i

uczenia się , a zajęcia w większości odbywają się przez internet.Zajęcia w e-Akademii prowadzone są przez nauczycieli -instruktorów , najlepszych pedagogów matematyki , informatyki , fizyki , chemii. biologii i informatyki .Projekt w całości finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki .Większość zajęć odbywa się na platformie e-learningowej, bez wychodzenia z domu i o dowolnie wybranej porze, przy wsparciu nauczycieli instruktorów.Dzięki uczestnictwu w e-Akademii możemy zdobyć europejski Certyfikat ECDL , czyli międzynarodowego świadectwa posiadania umiejętności w zakresie obsługi komputerów.

We wrześniu całą klasą wybralismy się na tygodniową wycieczkę integracyjną do Rabki, a w maju wyjeżdżamy nad morze.

Często powracam do chwil  , które spędziłam w gimnazjum . Solidne przygotowanie wyniesione z gimnazjum bardzo pomaga mi w liceum .


Z pozdrowieniami dla Dyrekcji , Grona Pedagogicznego i Uczniów Gimnazjum w Słupi

Karolina Więcek